Badanie Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń naszych klientów

Chwalimy się! Większość naszych klientów to Ambasadorzy Portalu Oświatowego

Przedstawiamy wyniki Badania Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń klientów Wiedzy i Praktyki oraz Portalu Oświatowego, przeprowadzonego przez firmę Marketing Relacji.

Badanie SRP© zostało przeprowadzone w kwietniu i maju 2018 r. przez Marketing Relacji Sp. z o.o. wśród Klientów czterech portali internetowych Wiedzy i Praktyki: www.portalfk.pl, www.portalkadrowy.pl, www.portalbhp.pl oraz www.portaloswiatowy.pl.

Ankieterzy zapytali losowo dobranych 1000 Klientów Wiedzy i Praktyki, na ile są zadowoleni z portalu, co według nich jest jego największą zaletą i czy jest coś, co należałoby poprawić. Klientów, którzy ocenili dany portal w skali od 4 do 6, zapytaliśmy także, czy byliby skłonni polecić go swojemu znajomemu.

Wskaźnik satysfakcji Klientów WIP

wyniósł aż +56. Jest to wyjątkowo wysoki wynik w stosunku do średniej statystycznej wynoszącej -27.

Kluczowe zalety Portalu BHP wskazane przez ankietowanych:

43%
Najbardziej docenia aktualność treści
27%
Najbardziej docenia merytoryczność treści
16%
Najbardziej docenia możliwość indywidulanej konsultacji z ekspertem
55%
Klientów nie wskazuje jakichkolwiek obszarów do poprawy
9%
Klientów proponuje poprawę w zakresie merytoryki treści
68%
Klientów potwierdziło, że byliby skłonni do polecenia swoim znajomym portalu

Inne wskazywane zalety to:

  • Szkolenia i konferencje online
  • Obsługa klienta
  • Wzory dokumentów

Takie wyniki zobowiązują!

Jesteśmy wdzięczni za tak pozytywną ocenę Portalu BHP. Jednocześnie nie spoczywamy na laurach – zależy nam na dalszym rozwoju i na udoskonaleniu obszarów, które – według naszych Klientów – wymagają jeszcze poprawy. Dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety.

Powiedz nam proszę, jakich tematów, materiałów lub nowych funkcjonalności oczekujesz od Portalu BHP. W podziękowaniu za wypełnienie ankiety przygotowaliśmy drobne upominki.

Aby przejść do ankiety, kliknij tutaj

Redakcja Portalu BHP

Poleć znajomemu

Nowoczesne technologie poprawiają bezpieczeństwo na budowach

Nowoczesne technologie poprawiają bezpieczeństwo na budowach

Nowe technologie wkraczają na plac budowy i „ramię w ramię” z człowiekiem mierzą się tu z codziennymi trudnościami. Dzięki nim na budowach mamy dużo szybszy obieg informacji, doskonałą dokumentację historii niemal każdego elementu budowlanego, a przede wszystkim poprawiamy bezpieczeństwo pracy. Zobacz, jak SKANSKA korzysta z najnowszych technologii na swoich budowach.

W zbiorowej wyobraźni plac budowy rysuje się jako nieuporządkowane miejsce. Nic bardziej mylnego. Obszar budowy jest precyzyjnie zaplanowanym terenem, na którym współpracuje ze sobą mnóstwo osób. Aby prace przebiegały bezpiecznie i terminowo, każdy pracownik musi bardzo dobrze znać zakres swoich obowiązków, a wszystkie procesy muszą przebiegać w zaplanowany sposób. W uporządkowaniu i wymianie informacji pomaga BIM 360. Pierwszym budynkiem biurowym w Polsce, który powstaje przy użyciu tego systemu jest Green2Day we Wrocławiu budowany przez Skanska.

- Skanska jest pionierem, jeśli chodzi o zastosowanie rozwiązań i aplikacji BIM w Polsce - przykładem tego jest BIM 360. Mocno jednak inwestujemy także w szereg własnych rozwiązań oraz nowoczesnych technologii. Jesteśmy dobrze przygotowani do digitalizacji naszych placów budowy, a także zarządzania informacją w całym cyklu życia projektu - mówi Aleksander Szerner, menadżer BIM odpowiedzialny w Skanska za obszar inżynieryjny

Wszystkie informacje dotyczące prac budowlanych w jednym miejscu i zawsze dostępne pozwalają zapewnić bezpieczeństwo

BIM 360 już od wczesnego etapu projektowania pozwala płynnie zaplanować harmonogram prac. Wszystkie informacje i plany budynku znajdują się w chmurze i są dostępne m.in. na tabletach, komputerach stacjonarnych czy w smart kioskach, z których korzystają pracownicy m.in. na budowie Green2Day. Co ciekawe, odpowiednie aplikacje śledzą też pogodę w dniu montażu poszczególnych elementów, które są wprowadzane do systemu przy pomocy kodów QR. Dzięki temu wiadomo w jakich warunkach atmosferycznych były montowane, co jest użyteczną informacją na przykład przy późniejszej konserwacji. Jedną z najważniejszych zalet BIM 360 jest jednak wsparcie bezpieczeństwa pracowników.

Obserwacja kluczem do bezpieczeństwa

- Kluczem do bezpieczeństwa jest zaangażowanie wszystkich pracowników w promowanie odpowiedzialnego zachowania. Na budowach Skanska wprowadziliśmy trójstopniowy system obserwacji potencjalnych niebezpieczeństw. Pracownicy zgłaszają miejsca i sytuacje, które ich zdaniem mogą stanowić zagrożenie. Takie informacje wprowadzane są do systemu i zachowywane, co pozwala nam na bieżąco analizować stan budowy i eliminować możliwość wystąpienia niepożądanych zdarzeń – mówi Maciej Smoliński z zespołu Advanced BIM – Biuro Projektów Skanska.

Szeroki wybór narzędzi BIM 360 ułatwia wymianę różnorodnych informacji i w znacznym stopniu przyspiesza budowę przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

…i wszyscy wiedzą wszystko, i jest bezpieczniej

- Jako Skanska wprowadziliśmy aplikację do mobilnej autoryzacji dokumentów, dzięki której pracownicy mogą zatwierdzać faktury będąc np. w podróży służbowej i planuje wprowadzenie kolejnych aplikacji mobilnych. Na wybranych placach budowy firma umieszcza tzw. smart kioski. To miejsca z dostępem do komputerów i oprogramowania, dzięki którym wszyscy pracownicy, a także podwykonawcy i klienci mają nieograniczony wgląd do pełnej dokumentacji projektu. W każdym momencie mogą oni skorzystać ze smart kiosku i zrobić np. krótką naradę, pracując bezpośrednio na modelu 3D budynku – mówi Bartosz Sornat, Dyrektor IT w Skanska S.A.

Na co dzień smart kioski wykorzystywane są przede wszystkim do odpraw BHP, odpraw z pracownikami, a także w przypadku prac organizacyjnych – przy analizach harmonogramu prac, czy podczas spotkań z klientem, któremu łatwiej zwizualizować końcowy efekt inwestycji. Na każdym smart kiosku instalowane jest również oprogramowanie, które dopasowane jest do potrzeb danego projektu. To znacznie ułatwia jego obsługę.

Niezniszczalne gadżety

Aplikacje BIM 360 wymagają odpowiedniej „oprawy”. Budowlańcy pracują w rożnych warunkach atmosferycznych czy na wysokości, dlatego używane przez nich sprzęty muszą być szczególnie wytrzymałe. Antypoślizgowe wykończenie i systemy antywstrząsowe sprawiają, że tablety są odporne na upadek z dużej wysokości. Obudowy są także wodoszczelne i kurzoodporne. Pracownicy mogą korzystać także ze specjalnych rękawic ochronnych, które umożliwiają obsługę smartfona czy tabletu bez ich zdejmowania.

Szerokie wykorzystanie BIM 360 nie kończy się na wymienionych przykładach. Skanska bada możliwości wykorzystania informacji zebranych podczas budowy do usprawnienia późniejszej pracy zarządców budynków, np. w obszarze planowania prac konserwacyjnych.

Źródło: SKANSKA