Badanie Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń naszych klientów

Chwalimy się! Większość naszych klientów to Ambasadorzy Portalu Oświatowego

Przedstawiamy wyniki Badania Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń klientów Wiedzy i Praktyki oraz Portalu Oświatowego, przeprowadzonego przez firmę Marketing Relacji.

Badanie SRP© zostało przeprowadzone w kwietniu i maju 2018 r. przez Marketing Relacji Sp. z o.o. wśród Klientów czterech portali internetowych Wiedzy i Praktyki: www.portalfk.pl, www.portalkadrowy.pl, www.portalbhp.pl oraz www.portaloswiatowy.pl.

Ankieterzy zapytali losowo dobranych 1000 Klientów Wiedzy i Praktyki, na ile są zadowoleni z portalu, co według nich jest jego największą zaletą i czy jest coś, co należałoby poprawić. Klientów, którzy ocenili dany portal w skali od 4 do 6, zapytaliśmy także, czy byliby skłonni polecić go swojemu znajomemu.

Wskaźnik satysfakcji Klientów WIP

wyniósł aż +56. Jest to wyjątkowo wysoki wynik w stosunku do średniej statystycznej wynoszącej -27.

Kluczowe zalety Portalu BHP wskazane przez ankietowanych:

43%
Najbardziej docenia aktualność treści
27%
Najbardziej docenia merytoryczność treści
16%
Najbardziej docenia możliwość indywidulanej konsultacji z ekspertem
55%
Klientów nie wskazuje jakichkolwiek obszarów do poprawy
9%
Klientów proponuje poprawę w zakresie merytoryki treści
68%
Klientów potwierdziło, że byliby skłonni do polecenia swoim znajomym portalu

Inne wskazywane zalety to:

  • Szkolenia i konferencje online
  • Obsługa klienta
  • Wzory dokumentów

Takie wyniki zobowiązują!

Jesteśmy wdzięczni za tak pozytywną ocenę Portalu BHP. Jednocześnie nie spoczywamy na laurach – zależy nam na dalszym rozwoju i na udoskonaleniu obszarów, które – według naszych Klientów – wymagają jeszcze poprawy. Dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety.

Powiedz nam proszę, jakich tematów, materiałów lub nowych funkcjonalności oczekujesz od Portalu BHP. W podziękowaniu za wypełnienie ankiety przygotowaliśmy drobne upominki.

Aby przejść do ankiety, kliknij tutaj

Redakcja Portalu BHP

Poleć znajomemu

SKANSKA – co kwartał organizujemy Dni Bezpieczeństwa

SKANSKA – co kwartał organizujemy Dni Bezpieczeństwa

W Skanska, największej spółce budowlano-deweloperskiej w Polsce, został opracowany autorski program szkoleń dla pracowników z zakresu bhp. Dodatkowo firma co kwartał organizuje Dni Bezpieczeństwa. Pierwszy w tym roku Dzień Bezpieczeństwa odbył się 21 marca. Poświęcony był organizacji prac wysokościowych. Zobacz jak Skanska podchodzi do problemu pracy na wysokości.

Upadki z rusztowań czy drabin są jednymi z najczęstszych wypadków w branży budowlanej. Nawet z niewielkiej wysokości mogą doprowadzić do złamań, a nawet zagrażać naszemu życiu. To właśnie dlatego takie prace wykonywane na dużych wysokościach wymagają absolutnie restrykcyjnego przestrzegania przepisów BHP. Najczęstszą przyczyną tego typu wypadków jest nie tylko niewłaściwa organizacja pracy czy brak nadzoru, ale przede wszystkim lekceważenie zasad bezpieczeństwa.

Nie należy bagatelizować zagrożenia i przystępować do pracy, jeśli nie czujemy wystarczającego komfortu i dostrzegamy jakiekolwiek, nawet najmniejsze, ryzyko. W większości wypadków okazuje się, że zabrakło myślenia do przodu, a przecież wypadek lekki od takiego ze skutkiem śmiertelnym dzieli czasami tylko odrobina szczęścia. Właśnie dlatego tak istotne jest wykonanie przed przystąpieniem do prac określonych czynności z zakresu bezpieczeństwa.

Ważne

Obserwacja pogody, opracowanie Instrukcji Bezpiecznego Wykonywania Robót, czy właśnie ocena ryzyka prac to kroki, których nie należy pomijać.

Śmiało można powiedzieć, że działania, które uznawane są za najbardziej czasochłonne, czyli tzw. papierowa robota, mogą w konsekwencji uratować nam życie. Największe znaczenie mają one zwłaszcza dla pracowników nadzoru.

- „W przypadku prac wysokościowych pracownicy nadzoru powinni reagować na każde, nawet z pozoru najmniej istotne ryzyko. Konsekwencja w przestrzeganiu przepisów i umiejętność wyciągania wniosków pozwolą na lepszą organizację pracy, a co za tym idzie poprawę bezpieczeństwa na placu budowy. Bardzo ważna jest także postawa pracownika nadzoru. Chodzi o to aby unikać sytuacji, w których nie reagujemy na zagrożenie, tylko dlatego, że np. nie jest to nasz obszar nadzoru”. – tłumaczy Daria Krawczak, Menadżer Zespołu ds. BHP w Skanska S.A.

Organizacja pracy na wysokości

Do prac wysokościowych należy się dobrze przygotować fizycznie, ale również psychicznie. Nie wolno także działać w pojedynkę. Najlepiej gdy tego typu prace wykonywane są w zespołach minimum dwuosobowych. Dzięki współpracy zyskujemy nie tylko asekurację ze strony drugiej osoby, ale także możemy być pewni, że w razie niebezpieczeństwa pomoc zostanie wezwana możliwie najszybciej. Dodatkowo powiedzenie „co dwie głowy to nie jedna” ma swoje odbicie także w tej sytuacji. W przypadku gdybyśmy zapomnieli o wykonaniu jakiejkolwiek czynności przygotowawczej – kolega z zespołu szybko nam o niej przypomni.

Uwaga!

Prace na wysokości powinny być wykonywane w zespołach co najmniej dwu osobowych.

Połowę sukcesu zapewnia też zachowanie porządku i zabezpieczenie sprzętu, czyli wszystko to, co zwiększa poziom bezpieczeństwa w danym momencie, ale też podczas nadchodzących prac. Niewłaściwe przechowywanie uprzęży czy linek bezpieczeństwa grozi ich uszkodzeniem, a to może spowodować realne zagrożenie dla naszego zdrowia, czy nawet życia.

Odpowiedzialny pracodawca

Zachowanie zasad bezpieczeństwa powinno stanowić największą wartość nie tylko dla pracownika, ale przede wszystkim dla pracodawcy. Dla przykładu w Skanska S.A. aby uniknąć wypadków związanych z pracą na wysokości wdrożono szereg specjalistycznych zabezpieczeń, takich jak m.in. siatki ochronne oraz bariery – to uniwersalne i jednocześnie skuteczne bariery krawędziowe, działające jak balustrada balkonowa.

Odpowiednie zaplecze techniczne to jednak nie wszystko, bo kluczowy jest człowiek. Dlatego w Skanska nadzorowi budowy w kwestii bezpieczeństwa doradza Zespół ds. BHP. Równie istotna jest także edukacja pracowników w tym obszarze. Regularne szkolenia pozwalają zwrócić pracownikom większą uwagę na sytuacje potencjalnie zagrażające ich zdrowiu.

- „W Skanska chcemy aby nasi pracownicy każdego dnia mogli bezpiecznie wrócić do domów, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby wyeliminować ryzyko wypadku. Dla nas bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego stworzyliśmy własne standardy BHP, które bezpłatnie udostępniamy na zewnątrz firmy, ponieważ chcemy dzielić się zdobytą przez lata wiedzą i doświadczeniem.” – mówi Daria Krawczak, Menedżer Zespołu ds. BHP  w Skanska S.A. – „Z tego samego powodu już od 12 lat organizujemy w Skanska Tydzień Bezpieczeństwa, a cztery razy w roku Dni Bezpieczeństwa, w ramach których organizowane są szkolenia, pokazy i spotkania podnoszące świadomość pracowników w tym obszarze” – dodaje Daria Krawczak.

Podczas pierwszego w tym roku Dniu Bezpieczeństwa, który odbył się 21 marca pracownicy mogli wziąć udział w specjalnych wykładach oraz szkoleniach dotyczących prawidłowego zaplanowania i organizowania prac na wysokościach oraz procedur, dzięki którym mogą uniknąć sytuacji zagrażających ich zdrowiu oraz życiu.

Źródło: Skanska S.A.