Badanie Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń naszych klientów

Chwalimy się! Większość naszych klientów to Ambasadorzy Portalu Oświatowego

Przedstawiamy wyniki Badania Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń klientów Wiedzy i Praktyki oraz Portalu Oświatowego, przeprowadzonego przez firmę Marketing Relacji.

Badanie SRP© zostało przeprowadzone w kwietniu i maju 2018 r. przez Marketing Relacji Sp. z o.o. wśród Klientów czterech portali internetowych Wiedzy i Praktyki: www.portalfk.pl, www.portalkadrowy.pl, www.portalbhp.pl oraz www.portaloswiatowy.pl.

Ankieterzy zapytali losowo dobranych 1000 Klientów Wiedzy i Praktyki, na ile są zadowoleni z portalu, co według nich jest jego największą zaletą i czy jest coś, co należałoby poprawić. Klientów, którzy ocenili dany portal w skali od 4 do 6, zapytaliśmy także, czy byliby skłonni polecić go swojemu znajomemu.

Wskaźnik satysfakcji Klientów WIP

wyniósł aż +56. Jest to wyjątkowo wysoki wynik w stosunku do średniej statystycznej wynoszącej -27.

Kluczowe zalety Portalu BHP wskazane przez ankietowanych:

43%
Najbardziej docenia aktualność treści
27%
Najbardziej docenia merytoryczność treści
16%
Najbardziej docenia możliwość indywidulanej konsultacji z ekspertem
55%
Klientów nie wskazuje jakichkolwiek obszarów do poprawy
9%
Klientów proponuje poprawę w zakresie merytoryki treści
68%
Klientów potwierdziło, że byliby skłonni do polecenia swoim znajomym portalu

Inne wskazywane zalety to:

  • Szkolenia i konferencje online
  • Obsługa klienta
  • Wzory dokumentów

Takie wyniki zobowiązują!

Jesteśmy wdzięczni za tak pozytywną ocenę Portalu BHP. Jednocześnie nie spoczywamy na laurach – zależy nam na dalszym rozwoju i na udoskonaleniu obszarów, które – według naszych Klientów – wymagają jeszcze poprawy. Dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety.

Powiedz nam proszę, jakich tematów, materiałów lub nowych funkcjonalności oczekujesz od Portalu BHP. W podziękowaniu za wypełnienie ankiety przygotowaliśmy drobne upominki.

Aby przejść do ankiety, kliknij tutaj

Redakcja Portalu BHP

Poleć znajomemu

„Tydzień Bezpieczeństwa 2017” w budownictwie - na budowach Warbudu

„Tydzień Bezpieczeństwa 2017” w budownictwie - na budowach Warbudu

W dniach 8-14 maja 2017 r. na budowach w całej Polsce odbywa się IV już edycja Tygodnia Bezpieczeństwa. Organizatorem akcji jest Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie - nieformalne zrzeszenie największych, wiodących na polskim rynku firm generalnego wykonawstwa, zawiązane w 2010 roku. Jego podstawowym celem jest wyeliminowanie wypadków śmiertelnych oraz poprawę bezpieczeństwa na polskich budowach. Dowiedź się, jakie w tym roku zaplanowano atrakcje na budowach Warbudu.

Zaplanowane i realizowane są szkolenia, spotkania z ekspertami i szereg innych ciekawych aktywności. Na budowach wszystkich dwunastu sygnatariuszy Porozumienia można zobaczyć wspólny plakat promujący wydarzenie. Hasło przewodnie tegorocznej inicjatywy to „Bezpieczeństwo – Podaj dalej”. Hasło to zobowiązuje i zmusza do refleksji, że od naszego zachowania, od działania pojedynczego człowieka, zależy zdrowie i życie kolegów i koleżanek na placu budowy. Każdy powinien być odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale również za innych.

Warbud, jako jeden z inicjatorów Tygodnia Bezpieczeństwa, zaplanował szereg działań mających podnosić świadomość i kulturę BHP własnej kadry, ale i pracowników firm podwykonawczych.

„Tydzień Bezpieczeństwa” na jednej z warszawskich budów oficjalnie otworzył p. Jerzy Werle, Prezes Zarządu Warbud SA i będący jednocześnie przewodniczącym pełniącym dwuletnią prezydencję w Porozumieniu dla Bezpieczeństwa w Budownictwie.

Nawet 15 minut poświęcone dla BHP może poprawić bezpieczeństwo pracy 

Odbywają się także 15 minutowe spotkania, tzw. Kwadrans BHP skierowane do całej załogi. Kwadrans ma celu informowanie o zagrożeniach i metodach ich eliminacji oraz o wymogach zapewniających wykonanie bezpiecznej pracy. Kadra prowadzi instruktaże m.in. o zdarzeniach potencjalnie wypadkowych na placu budowy, uczy przewidywania, planowania oraz reagowania.

Na wybranych budowach zostały zamontowane lustra odpowiedzialności”. To zaskakujący element zwracający uwagę na to, od kogo przede wszystkim zależy bezpieczeństwo na budowie. Spoglądający w nie pracownik widzi swoje odbicie i napis na jego ramie: „To jest osoba odpowiedzialna za BHP”.

Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej trzeba ćwiczyć przy każdej okazji.

Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz obsługi defibrylatorówodbyły się m.in. na budowach we Wrocławiu, Gdańsku i Warszawie. Najpierw wszyscy uczestnicy wzięli udział w instruktażu jak prawidłowo i skutecznie używać defibrylatora, by chwilę później samemu na manekinie wypróbować zdobytą wiedzę. Następnie przeszkoleni z pierwszej pomocy pracownicy opatrywali rany, unieruchamiali złamaną kończynę „statystom”, którzy niezwykle realistycznie odgrywali poszkodowanych na budowie.

Pokazy dostawców i producentów sprzętu BHP odbywają się na wielu budowach Warbudu.

Przez pracowników firmy Honeywell omówione zostały aspekty pracy na wysokości oraz zademonstrowane stosowanie środków ochrony indywidualnej chroniącej przed upadkiem z wysokości, tj. linki z amortyzatorem, urządzenia samohamowne i samozaciskowe.

Na budowie biurowca Graffit na warszawskim Mokotowie odbyło się szkolenie na symulatorach dla sygnalistów hakowych i operatorów dźwigów. Jest to innowacyjna formuła szkolenia, w której każdy z pracowników mógł przez chwilę poczuć się jak sygnalista hakowy. Dzięki wykorzystaniu symulatora i nowych technologii pracownicy ćwiczyli rutynowe zachowania w niestandardowej formie. To również ćwiczenia z budowy wzajemnego zaufania.

Firma Ejendals Polska przeprowadziła m.in. skanowanie stóp pod kątem wykonania profesjonalnych wkładek do obuwia. Zaprezentowała także swoje rozwiązania w zakresie BHP, minimalizujące ryzyko urazu stóp. –„Najczęstsze urazy stopy na jakie narażeni są nasi pracownicy na budowie, to przekłucie podeszwy, skręcenie nogi w kostce oraz upadek przedmiotu na stopę. Najefektywniejszą ochroną przed tego rodzaju urazami jest profesjonalnie dobrane obuwie ochronne, z podnoskiem stalowym lub kompozytowym oraz wkładką antyprzebiciową i cholewą chroniącą kostkę.” – komentuje Arkadiusz Ligęza, Inspektor ds. BHP w Warbudzie.

Podczas tegorocznego Tygodnia Bezpieczeństwa na wielu budowach zaproszeni pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy wygłosili prelekcje i wykłady, podkreślając, że niestety budownictwo jest wciąż jedną z najbardziej niebezpiecznych branż w Polsce. Według danych GUS w 2016 r. wypadkom uległo 5,5 tys. pracowników, z czego 51 było śmiertelnych.

Aktualna wiedzy i praktyczne umiejętności zachowania się w sytuacji pożaru mogą uratować życie.

Odbywają się także ewakuacje w sytuacji symulowanego pożaru. Pracownicy zapoznają się z zasadami reagowania i zachowania w razie pożaru na placu budowy. Celem ćwiczeń jest uaktualnienie wiedzy i praktycznych umiejętności dotyczących zachowania się w sytuacji pożaru.

Do innych aktywności należały warsztaty stanowiskowe, konkursy na temat środków ochrony osobistej czy konkurs plastyczny dla dzieci pracowników „Moi rodzice pracują bezpiecznie”.

Tydzień Bezpieczeństwa to swoiste święto bezpieczeństwa, ale i czas podwojonych wysiłków w dążeniu do celu jakim jest „zero wypadków”. Najczęstsze ich przyczyny to: RUTYNA, BRAK REFLEKSJI, BAGATELIZOWANIE ZAGROŻEŃ I NIEDBALSTWO. Aby zapobiec wypadkom należy być uważnym! Mieć otwarty umysł! Reagować na niepokojące sygnały i działać według sprawdzonych standardów bezpieczeństwa!

Źródło: Warbud SA