Badanie Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń naszych klientów
Chwalimy się! Większość naszych klientów to Ambasadorzy Portalu Oświatowego
Przedstawiamy wyniki Badania Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń klientów Wiedzy i Praktyki oraz Portalu Oświatowego, przeprowadzonego przez firmę Marketing Relacji.
Badanie SRP© zostało przeprowadzone w kwietniu i maju 2018 r. przez Marketing Relacji Sp. z o.o. wśród Klientów czterech portali internetowych Wiedzy i Praktyki: www.portalfk.pl, www.portalkadrowy.pl, www.portalbhp.pl oraz www.portaloswiatowy.pl.
Ankieterzy zapytali losowo dobranych 1000 Klientów Wiedzy i Praktyki, na ile są zadowoleni z portalu, co według nich jest jego największą zaletą i czy jest coś, co należałoby poprawić. Klientów, którzy ocenili dany portal w skali od 4 do 6, zapytaliśmy także, czy byliby skłonni polecić go swojemu znajomemu.
Wskaźnik satysfakcji Klientów WIP
wyniósł aż +56. Jest to wyjątkowo wysoki wynik w stosunku do średniej statystycznej wynoszącej -27.

Kluczowe zalety Portalu BHP wskazane przez ankietowanych:
Inne wskazywane zalety to:
- Szkolenia i konferencje online
- Obsługa klienta
- Wzory dokumentów
Takie wyniki zobowiązują!
Jesteśmy wdzięczni za tak pozytywną ocenę Portalu BHP. Jednocześnie nie spoczywamy na laurach – zależy nam na dalszym rozwoju i na udoskonaleniu obszarów, które – według naszych Klientów – wymagają jeszcze poprawy. Dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety.
Powiedz nam proszę, jakich tematów, materiałów lub nowych funkcjonalności oczekujesz od Portalu BHP. W podziękowaniu za wypełnienie ankiety przygotowaliśmy drobne upominki.
Redakcja Portalu BHP
Zakupy spożywcze w drodze do pracy a wypadek przy pracy
Okresy noclegów w miejscach zakwaterowania pracownika w czasie podróży służbowej nie przerywają jego ochrony ubezpieczeniowej. Przez cały czas wykonywania podróży służbowej, a więc do momentu powrotu do miejscowości stałego miejsca pracy lub miejscowości zamieszkania, pracownik nie wraca z pracy do domu, tylko do wskazanego przez pracodawcę lub samodzielnie wybranego miejsca (lub kolejnych miejsc) zakwaterowania, wobec czego jego zachowania po pracy pozostają nadal w związku z odbywaną podróżą służbową – orzekł Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze.
W sprawie, rozpoznanej przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze w wyroku z 17 kwietnia 2013 r. (sygn. akt IV U 188/12) ZUS odmówił ubezpieczonemu prawa do jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadku zrównanego z wypadkiem przy pracy z 7 kwietnia 2011 r.
Pracownik, który domagał się przyznania jednorazowego odszkodowania był zatrudniony jako cieśla. Wraz z innymi pracownikami był zakwaterowany w hotelu robotniczym. W dniu zdarzenia, w godzinach rannych, pracownik opuścił hotel w celu udania się do autobusu zawożącego pracowników na budowę. Po drodze, w pobliskim sklepie, chciał kupić artykuły spożywcze na śniadanie. Na schodach prowadzących do hotelu źle stanął, poślizgnął się i upadł.
Na skutek upadku doznał, według opinii ortopedy, urazu prawej kończyny dolnej w postaci złamania rzepki z przemieszczeniem odłamów, który spowodował u niego długotrwały uszczerbek na zdrowiu w wysokości 5%.
ZUS odmówił przyznania mu świadczenia, argumentując to tym, że zdarzenie nie spełnia wymogów definicji wypadku zrównanego z wypadkiem przy pracy z uwagi na brak związku z pracą.
Ubezpieczony odwołał się od decyzji ZUS do sądu rejonowego.
Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zmienił rozstrzygnięcie ZUS i przyznał mu prawo do jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadku zrównanego z wypadkiem przy pracy w kwocie odpowiadającej 5% długotrwałego uszczerbku na zdrowiu.
W uzasadnieniu wyroku sąd podkreślił, że na równi z wypadkiem przy pracy, w zakresie uprawnienia do świadczeń określonych w ustawie z 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (tekst jedn.: Dz.U. z 2009 r. nr 167, poz. 1322 z późn. zm.; dalej: ustawa wypadkowa) traktuje wypadek, któremu pracownik uległ w czasie podróży służbowej w okolicznościach innych niż np. podczas lub w związku z wykonywaniem zwykłych czynności lub poleceń przełożonych, chyba że wypadek został spowodowany postępowaniem pracownika, które nie pozostaje w związku z wykonywaniem powierzonych mu zadań (art. 3 ust. 2 pkt 1).
W omawianej sprawie pracownik był zatrudniony na podstawie umowy o pracę i z tego tytułu podlegał ubezpieczeniu wypadkowemu. Ponadto w dniu zdarzenia wychodził z hotelu, który był opłacony przez pracodawcę.
Jak podkreślił sąd, istota ochrony pracownika na podstawie przepisu art. 3 ust. 2 pkt. 1 ustawy wypadkowej sprowadza się do rozciągnięcia szczególnej ochrony ubezpieczeniowej w podróży służbowej na okoliczności należące do sfery prywatnych spraw pracownika. Ochrony ubezpieczeniowej pracownika w czasie podróży służbowej nie przerywają okresy noclegów w miejscach jego zakwaterowania. Przez cały czas wykonywania podróży służbowej, a więc do momentu powrotu do miejscowości stałego miejsca pracy lub miejscowości zamieszkania, pracownik nie wraca z pracy do domu, tylko do wskazanego przez pracodawcę lub samodzielnie wybranego miejsca (lub kolejnych miejsc) zakwaterowania, wobec czego jego zachowania po pracy pozostają nadal w związku z odbywaną podróżą służbową.
Stąd w omawianej sprawie, biorąc pod uwagę okoliczności zdarzenia nie można uznać, aby wypadek spowodowany został postępowaniem pracownika, które nie pozostaje w związku z wykonywaniem powierzonych mu zadań.
Ponadto sąd wystąpił o opinię biegłego ortopedy, który orzekł, że ubezpieczony doznał urazu prawej kończyny dolnej w postaci złamania rzepki z przemieszczeniem odłamów, odpowiadającej 5% długotrwałego uszczerbku na zdrowiu. Tę opinię sąd wziął również pod uwagę wydając wyrok.
Aneta Mościcka