Poleć znajomemu

Bezpieczeństwo na pierwszym planie – EDURA 2016

Bezpieczeństwo na pierwszym planie – EDURA 2016

9-11 czerwca 2016 r. w Kielcach odbędzie się XI Międzynarodowa Wystawa Ratownictwo, Zabezpieczenia i Technika Przeciwpożarowa EDURA. Portal BHP objął patronat medialny nad tym wydarzeniem. To jedyna tego typu impreza w Polsce. Weź udział w targach i poznaj nowości branży ratowniczej i przeciwpożarowej zarówno krajowe jak i zagraniczne.

Odbywająca się co 2 lata w Targach Kielce Międzynarodowa Wystawa Ratownictwo, Zabezpieczenia i Technika Przeciwpożarowa EDURA to prawdziwe święto strażaków i służb ratowniczych. Jedyna tego typu impreza w Polsce, na której warto być, by na bieżąco śledzić nowości branży ratowniczej i przeciwpożarowej. Wydarzenie gromadzi każdorazowo 6 tysięcy zwiedzających. Swoją ofertę prezentują  wystawcy nie tylko z Polski, ale także z kilkunastu krajów. Tegoroczna edycja zapowiada się rekordowo, swój udział potwierdziło już 115 firm, powierzchnia wystawy obejmie ponad 6200 m kw. EDURA 2016 po raz pierwszy odbędzie się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Tegoroczna EDURA została także objęta honorowym patronatem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

- Obejmując EDURĘ honorowym patronatem, czynię to w głębokim przekonaniu, że dorobek dotychczasowych Wystaw EDURA w zakresie promocji najnowszych osiągnięć oraz kreowania współczesnych trendów i kierunków rozwoju myśli technicznej, a także prezentacji nowoczesnych rozwiązań z dziedziny taktyki, techniki i technologii działań ratowniczo-gaśniczych, w pełni zasługuje na uznanie i wsparcie – napisał w oficjalnym piśmie starszy brygadier Leszek Suski Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.

Oprócz wystawy sprzętu EDURZE towarzyszą merytoryczne konferencje, ale wisienką na torcie są jak zwykle widowiskowe pokazy dynamiczne. W tym roku ciekawie zapowiada się pokaz firmy SINTAC prezentującej biodegradowalny środek gaśniczy. Na uwagę zasługują także warsztaty z zasad resuscytacji strażaka w ubraniu bojowym. Wydarzenie jest skierowane do przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, gospodarczych oraz środowisk pożarniczych. W ramach EDURY 2016 przeprowadzony zostanie konkurs na najlepsze wystawione produkty przeznaczone do stosowania w szeroko rozumianej ochronie przeciwpożarowej. 

Każda osoba, która  zarejestruje się na stronie www.edura.targikielce.pl  otrzyma zaproszenie upoważniające do bezpłatnego wstępu na targi EDURA.

Zapraszamy do Targów Kielce w dniach 9-11 czerwca 2016 roku.