Poleć znajomemu

Ochronniki słuchu, które pozwalają na kontakt z pracownikiem

Ochronniki słuchu, które pozwalają na kontakt z pracownikiem

Na runku pojawiły się właśnie nowe ochronniki słuchu firmy Honeywell. Nauszniki ochronne integrują technologię bluetooth dając możliwość pozostawania w kontakcie z pracownikami jednocześnie chroniąc ich słuch w głośnych miejscach pracy. Zobacz, jak przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć technologii można chronić zarówno słuch pracownika jak i zapewnić mu komfort pracy, a także pozostawać z nim w kontakcie.

Honeywell (w skrócie: HON) wprowadza właśnie na rynek nowe nauszniki ochronne Honeywell Howard Leight™ Sync® zaprojektowane tak, by umożliwić pracownikom pozostawanie w kontakcie przy zapewnieniu ochrony słuchu w głośnych miejscach pracy. Bezprzewodowa technologia Bluetooth pozwala użytkownikom na odbieranie połączeń telefonicznych, bezdotykowe łączenie się z innymi pracownikami, otrzymywanie poleceń i wykonywanie pracy bez poświęcania ochrony słuchu w hałaśliwych lub niebezpiecznie głośnych otoczeniach z wykorzystaniem słuchawek ochronnych. Technologia filtruje hałas do bezpiecznego poziomu, nie wpływając jednocześnie na prowadzoną rozmowę telefoniczną. 

Chronić słuch i pozostawać w kontakcie z otoczeniem

„Ubytek słuchu wywołany hałasem stanowi znaczące zagrożenie dla bezpieczeństwa w otoczeniu przemysłowym i komercyjnym, stąd zapewnienie, by pracownicy nieprzerwanie nosili ochronniki słuchu jest bardzo ważne,” stwierdza Nimil Nelson David pełniąca funkcję menedżera ds. produktu EMEAI Honeywell Industrial Safety – uznanego globalnego lidera w zakresie środków ochrony indywidualnej oraz technologii wykrywania gazu. “Dzięki Sync Wireless pracownicy, którzy polegają na swoich smartfonach, lub którzy muszą pozostawać w kontakcie ze współpracownikami i swoimi przełożonymi w hałaśliwych otoczeniach, mogą pozostać z nimi w łączności oraz zachować produktywność bez konieczności poświęcania bezpieczeństwa.”

Słuchawki łączą się bezprzewodowo poprzez Bluetooth z większością dostępnych na rynku smartfonów. Urządzenie wyposażone jest w mikrofon na wysięgniku pozwalający pracownikom na odbieranie połączeń oraz prowadzenie wyraźnych rozmów telefonicznych, jednocześnie pozwalając trzymać telefon bezpiecznie w kieszeni. Format bezprzewodowy eliminuje konieczność stosowania okablowania, które może stanowić zagrożenie zaplataniem czy dla bezpieczeństwa dłoni.

“Unoszenie nauszników by odebrać telefon, tworzy zagrożenie dla słuchu,” stwierdza Nimil Nelson David. “Firma Honeywell zaangażowała się w przystosowanie nowych technologii w taki sposób, by pracownicy oraz miejsca ich pracy pozostawały połączonymi i bezpiecznymi.”

Funkcje nowych słuchawek obejmują:

  • Bluetooth 4.1 poprawia łączność oraz niezawodność przesyłu danych i użytkowania w telefonach komórkowych czwartej generacji.
  • Ergonomiczna konstrukcja zapewnia prostotę obsługi, a przyciski i pokrętła kontroli oraz migające kolorowe diody wskazują poszczególne ustawienia.
  • Mikrofon na wysięgniku zapewnia wyraźną komunikację w hałaśliwych otoczeniach, a gdy nie jest używany można go odsunąć na bok.
  • Technologia zarządzania głośnością ogranicza głośność sygnału wyjścia z przenośnych urządzeń audio do 82 dB; technologia (AFC) kontroli przepływu powietrza w czaszy nausznika z kolei zapewnia optymalną redukcję hałasu na wszystkich częstotliwościach do SNR 32dB.
  • Stalowa konstrukcja pałąka na głowę oraz wyściełane nauszniki zapewniają wygodę długotrwałego stosowania.
  • Akumulator pozwala na ponad 16 godzin pracy urządzenia.

Więcej informacji na temat ochrony słuchu Sync Wireless można znaleźć na stronie http://hwll.co/SyncWirelessEarmuffs.

Źródło: Honeywell Industrial Safety