Poleć znajomemu

Posiłki profilaktyczne dla leśniczych

Posiłki profilaktyczne dla leśniczych
Pytanie:


Jestem pracownikiem nadleśnictwa w Lasach Państwowych. W związku z specyfiką pracy szczególnie pracowników terenowych Nadleśniczy wydał zarządzenie celem regulacji zasad wydawania posiłków profilaktycznych. W zarządzeniu dokonano podziału pracowników na dwie grupy:
I - leśniczy w dwuosobowej obsadzie leśnictwa - 60% przepracowanych dni w miesiącu w okresie zimowym(od 1 listopada do 31. marca).
II - inżynier nadzoru, leśniczy w jednoosobowej obsadzie leśnictwa, podleśniczy, referent w terenie, stażysta w terenie 80% przepracowanych dni roboczych w trenie.
Posiłki są wydawane przez Nadleśnictwo w formie samodzielnego przygotowania posiłku (słoiczki). Pracownicy otrzymują posiłki po min. 4 godzina pracy w danym dniu. Jednocześnie utworzono Grupę III pracowników - kierowca - robotnik obsługi - 30% przepracowanych dni roboczych w miesiącu. Czy taka forma wydawania posiłków i rozliczania jest dopuszczalna? Specyfika pracy pracowników nadleśnictwa na różnych stanowiskach ogranicza możliwości wypełnienia przesłanek z art.232 KP. Czy stosowany sposób ustalenia % udziału dni, za które należne są posiłki jest dopuszczalny i spełnia warunki art.232 KP?

Pozostało jeszcze 76 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostep do Portalu
BHP a wraz z nim:

  • Aktualne informacje o zmianach w prawie i ujednolicone akty prawne (24h/dobę)
  • Baza ponad 4 000 porad prawnych i artykułów o tematyce BHP
  • Uniwersalna baza materiałów szkoleniowych (200 gotowych rozwiązań)
  • Przykłady dokumentacji oceny ryzyka zawodowego na różnych stanowiskach pracy i porady ekspertów na ten temat

Załóż konto testowe na 48 godzin

Jeśli posiadasz już konto
zaloguj się:

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

   Płatność PayU;
   11.07 zł brutto
   Płatność SMS
   12.30 zł brutto
Jan M. Pióro

Autor: Jan M. Pióro

Mgr prawa, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, autor wielu publikacji o charakterze poradnikowym wieloletni pracownik Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej, ostatnio główny specjalista w Departamencie Prawnym Głównego Inspektoratu Pracy państwowej Inspekcji Pracy, biegły sądowy przy sądach okręgowych w Warszawie, z zakresu bezpieczeństwo i higiena pracy.
Słowa kluczowe:
posiłek profilaktyczny