Poleć znajomemu

Inwestując w poprawę bezpieczeństwa Wagony Świdnica S.A. zwiększyły również wydajność pracy.

Inwestując w poprawę bezpieczeństwa Wagony Świdnica S.A. zwiększyły również wydajność pracy.

Zastosowanie nowoczesnych elektrycznych pchaczy pozwoliło spółce Wagony Świdnica na poprawę bezpieczeństwa pracy, zmniejszenie obciążenia pracą pracowników. Opłaca się inwestować w nowoczesne technologie wpływające na polepszenie warunków pracy i jej organizację jednocześnie zwiększając efektywność pracy.

Zakład w Świdnicy wykorzystuje system wózków szynowych do przemieszczania wagonów kolejowych przez linię produkcyjną. Skomplikowana operacja polegała na ręcznym przemieszczaniu ciężkich wagonów przez kilku pracowników, co wiązało się z ryzykiem dla zdrowia i bezpieczeństwa załogi.

Bartosz Sowiński, polski dystrybutor Nu-Star wyjaśnił: "Elektryczne holowniki Nu-Star są wykorzystywane w wielu branżach na całym świecie na liniach produkcyjnych, jako opłacalne i bezpieczne rozwiązanie do przemieszczania ładunków przemysłowych. Prawdziwym wyzwaniem zaprezentowanym przez Wagony Świdnica był zakrzywiony tor, który prowadzi wagony z lakierni na kolejny etap montażu. To była bardzo trudna część linii produkcyjnej do przemieszczania wagonów, z udziałem wielu pracowników i sprzętu. Jednak zwiększony opór toczenia na łukach nie stanowił problemu dla elektrycznego pchacza Nu-Star, więc pchanie wagonów o masie 35.000 kg nie stanowiło żadnego problemu dla Super Power Pusher. "

Super Power Pusher wytwarza do 9000N siły pchania i jest w stanie poradzić sobie z obciążeniami o wysokim oporze toczenia. W Wagony Świdnica wysoka podkładka do pchania z regulowaną wysokością okazała się idealnym rozwiązaniem do bezpiecznego przemieszczania wagonów przez środowisko fabryki.

- W przeszłości pchanie wagonów po opuszczeniu lakierni było trudne i wymagało dużego wysiłku; personelu, sprzętu i czasu. Super Power Pusher z łatwością rozwiązał ten długotrwały problem. Dzięki Nu-Star i ich Super Power Pusher przekształciliśmy operacje fabryczne, poprawiając bezpieczeństwo w miejscu pracy i zwiększając wydajność, ponieważ nie musimy już odciągać pracowników od ich podstawowej pracy w celu przepychania wagonów. Ta operacja jest teraz obsługiwana przez jednego pracownika i elektryczny pchacz – przyznał Daniel Taradaj, Kierownik ds. Utrzymania Ruchu w Wagony Świdnica.

Wagony Świdnica, należąca do grupy Greenbrier Europe, ma długą historię w dziedzinie inżynierii, konstrukcji oraz produkcji wagonów towarowych od lat dwudziestych ubiegłego wieku. Greenbrier Europe jest firmą globalną, dystrybuującą produkty na całym świecie.