Pytania i odpowiedzi
Jak wypompować nieznaną substancję chemiczną ze zbiorników?
Pytanie: W magazynie farb i rozcieńczalników jest zabetonowany zbiornik awaryjny (na około 100 litrów) na wypadek wycieku. Prowadzi do niego jedynie kratka odciekowa (fi 10cm). Po zajrzeniu do niego stwierdziłem, że jest tam około 40-50 litrów nieznanej substancji (zapach rozpuszczalników). Zgodnie z KCHSN nie może być "podpwiewniczeń" LZO są cięższe od powietrza. Jak wypompować substancję? Czy można dolać wody w celach zmniejszenia ryzyka i za pomocą ręcznej pompki wypompować substancję? Czy po wypompowaniu zalać zbiornik wodą? Jak zabezpieczyć miejsce przed wybuchem? »
Przeszkoda w zakończeniu postępowania powypadkowego
Pytanie: Poszkodowana w wyniku wypadku ma uraz obydwu kończyn górnych uniemożliwiający pisanie. Wyjaśnienia oraz protokół został spisany, jednak dokumenty nie są podpisane przez poszkodowaną. Czy jest możliwość zakończenia postępowania bez podpisów poszkodowanej? Czy jednym wyjściem jest oczekiwanie, aż stan zdrowia na to pozwoli jej złożyć podpis na dokumentach? »
Jak ustalić zakres badań i pomiarów czynników szkodliwych w środowisku pracy?
Pytanie: W jaki sposób dobrać odpowiednie badania i pomiary czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy? Jakie badania i pomiary czynników szkodliwych dla zdrowia wykonać w zakładzie zajmującym się produkcją ubrań, w których wykorzystuje się sprzęt taki jak: maszyny do szycia, plotery, drukarnie itp.? »
Badanie trzeźwości pracowników wykonujących prace wymagające szczególnej sprawności psychofizycznej
Pytanie: Czy pracownicy wykonujące prace wymagające szczególnej sprawności psychofizycznej, w rozumieniu przepisów rozporządzenia w sprawie rodzajów prac wymagających szczególnej sprawności psychofizycznej, mogą być poddani pomiarowi alkomatem przed dopuszczeniem ich do pracy? »
Do jakich wytycznych odwołać się przygotowując schemat postępowania na wypadek agresji wojennej dla zakładu pracy?
Pytanie: Z jakich wytycznych lub z jakich przepisów należy korzystać, aby sporządzić dla pracowników zakładu pracy (plan działania/instrukcję postępowania/scenariusz) opisowy schemat postępowania na wypadek agresji wojennej/zagrożenia stanu bezpieczeństwa publicznego w kraju? »
Oświadczenie pracownika o niestosowaniu obuwa roboczego – czy jest skuteczne?
Pytanie: Jakiś czas temu, z uwagi na rozwój technologiczny, miejsca zautomatyzowane, firma zdecydowała się wprowadzić obuwie robocze dla wszystkich pracowników. Są osoby, które stwierdziły, że nie będą nosić tego obuwia, ponieważ jest niewygodne. Chcą podpisać oświadczenie, że nie będą nosić obuwia i w przypadku, kiedy zdarzy się wypadek przy pracy nie będą rościć żadnych pretensji. Czy firma może pójść na takie rozwiązanie? »
- « pierwsza
- «
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- »
- ostatnia »
Bezpiecznie w pracyWięcej

Artykuły powstały przy współpracy ekspertów firmy Raw-Pol