program szkolenia bhp

aktywne metody szkoleń BHP

Aktywne metody prowadzenia szkoleń bhp

Wiele razy słyszymy, że szkolenia bhp są nudne. Pracownicy często nie pochodzą do nich poważnie i traktują je jak zło konieczne. Jednak można temu zaradzić. Można obalić te negatywne mity. Trzeba tylko zmienić metody ich prowadzenia. Oczywiście metod prowadzenia szkoleń znajdziemy wiele. Powinniśmy jednak wybierać aktywne metody prowadzenia szkoleń bhp. Jedną z najbardziej popularnych jest metoda tzw. cyklu Davida Kolba. Dzięki niej dowiesz się, jak uczą się dorośli. Pozwoli Ci to prowadzić atrakcyjne i ciekawe szkolenia bhp. To z kolei wpłynie pozytywnie na Twój wizerunek i autorytet zarówno u pracodawcy, jak i u pracowników. Przełoży się również na lepsze wyniki prowadzonej działalności gospodarczej w zakresie szkoleń bhp.

Podczas szkolenia zostaną omówione:

  • Kiedy dorośli najlepiej przyswajają przekazywań im wiedzę?
  • Na czym polega metoda edukacyjna tzw. cyklu Davida Kolba?
  • Jakie sposoby pracy można stosować w trakcie szkolenia dorosłych?
  • Jakie narzędzia możesz wykorzystać w trakcie szkolenia bhp?

W trakcie szkolenia ekspert podaje przykłady zadań aktywizujących uczestników szkolenia.

Szkolenie prowadzi:

Mariusz Foremniak - prawnik, wykładowca przedmiotów zawodowych z zakresu bhp i prawa pracy z wieloletnim doświadczeniem. Autor wielu opinii i artykułów o tematyce bhp i prawa pracy. Od 8 lat pracownik służby bhp w Poczcie Polskiej S.A., gdzie obecnie zajmuje się kształtowaniem polityki bhp. Projektuje kierunki polityki w zakresie bhp oraz nadzoruje jej realizację przez jednostki organizacyjne Spółki.

Inne nasze serwisy:

Pomiary w elektryce Logistyka i transport ekspert Aktualności ochrony środowiska Portal Oświatowy Serwis Ochrony Środowiska
wiper-pixel