Jak sprawnie uzupełnić zawieszone i odroczone szkolenia bhp oraz badania lekarskie pracowników?

Kamil Szyszkiewicz
Kamil Szyszkiewicz
16.06.2023AKTUALNE

Stan zagrożenia epidemicznego zostaje zniesiony 1 lipca 2023 r. Zatem należy przystąpić do uzupełnienia zawieszonych szkoleń bhp i badań lekarskich pracowników. Oto wskazówki jak przygotować się do nadrobienia zaległości. Właściwe przygotowanie się do przeprowadzenia zaległych szkoleń i badań lekarskich pracowników pozwoli na szybkie i sprawne nadrobienie obowiązków.

Korzyści 

Z video materiału dowiesz się:

  • Co zaważyło na odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego?

  • Jakie są obowiązki pracodawców po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego?

  • Jakie są podstawowe działania wspomagające pracodawców do realizacji zaległych obowiązków w zakresie okresowych szkoleń bhp i badań lekarskich pracowników?

Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego opublikowane 16 czerwca 2023 r. w mówi, że:

§ 1. Z dniem 1 lipca 2023 r.:

1) odwołuje się na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2;

2) traci moc rozporządzenie Ministra Zdrowia z 12 maja 2022 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego (Dz. U. poz. 1028).

Należy zatem od 1 lipca 2023 r. przystąpić do nadrabiania zaległości po pandemicznych w zakresie szkoleń okresowych bhp i okresowych badań lekarskich pracowników.

Materiał przygotował:

Kamil Szyszkiewicz
inżynier bezpieczeństwa i higieny pracy, absolwent Politechniki Łódzkiej, główny specjalista ds. bhp, wykładowca przedmiotów zawodowych z zakresu bhp. Na co dzień zarządza działem bhp w firmie produkcyjnej z branży meblarskiej. Specjalizuje się w zagadnieniach: wypadków przy pracy, szeroko pojętej oceny ryzyka, zgodności maszyn z wymaganiami minimalnymi, popularyzacji bezpiecznej pracy. Organizator dni bezpieczeństwa oraz uczestnik kilku edycji konkursu Państwowej Inspekcji Pracy „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”.

Autor
Kamil Szyszkiewicz
Inżynier bezpieczeństwa i higieny pracy, absolwent Politechniki Łódzkiej, główny specjalista ds. bhp, wykładowca przedmiotów zawodowych z zakresu bhp. Na co dzień zarządza działem bhp w firmie produkcyjnej z branży meblarskiej. Specjalizuje się w zagadnieniach: wypadków przy pracy, szeroko pojętej oceny ryzyka, zgodności maszyn z wymaganiami minimalnymi, popularyzacji bezpiecznej pracy. Organizator dni bezpieczeństwa oraz uczestnik kilku edycji konkursu Państwowej Inspekcji Pracy „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”.

Poradnia 48 Portalu BHP

Jeśli masz jakiekolwiek pytania skorzystaj z indywidualnej porady grona naszych wybitnych Ekspertów.

Bądź codziennie na bieżąco ze zmianami w branży BHP, dzięki aplikacji stworzonej przez najlepszych Ekspertów.