Poleć znajomemu

Już niebawem start konkursu K&P Safety Culture Award 2013

K&P Safety Culture – Award pomoże zmierzyć kulturę bezpieczeństwa firm w Polsce. Jest adresowany do firm produkcyjnych zatrudniających powyżej 100 pracowników. Aby wziąć w nim udział należy między 6 maja a 30 czerwca wejść na stronę www.kirschstein.org, wypełnić formularz konkursowy i przesłać go na adres: [email protected] Najlepsze firmy awansują do drugiego etapu.

W drugim etapie konkursu zostanie dokonana głębsza analiza kultury bezpieczeństwa na podstawie dostarczonych dokumentów i telefonicznej rozmowy z przedstawicielem firmy.

Każda firma, która weźmie udział w konkursie otrzyma informację zwrotną dotyczącą osiągniętego wyniku oraz wskazówki, jak rozwijać kulturę bezpieczeństwa wraz przykładami dobrych praktyk. Firmy, które znajdą się w drugim etapie, otrzymają dodatkowo wynik w postaci Siatki Kultury Bezpieczeństwa. Ocenia ona centralne punkty współczesnej pracy nad bezpieczeństwem. Pokazane zostają mocne i słabe strony kultury bezpieczeństwa przedsiębiorstwa. Na ich podstawie opracowuje się rozwiązania.

Najlepsze 4 firmy otrzymają wiele atrakcyjnych nagród – zarówno firmy, jak i osoby zgłaszające. Komisja wybierze również spośród wszystkich zgłoszonych przedsiębiorstw jedno, które otrzyma pełen pakiet analiz kultury bezpieczeństwa –firmę, która z takich analiz wyniesie najwięcej korzyści.

Wśród nagród dla najlepszych firm znajdują się m.in.: organizacja Dnia BHP, warsztaty dla firmy, prenumeraty czasopism, książki, filmy szkoleniowe, reportaż przemysłowy o firmie. Udział w finale to również prestiż - poza nagrodami firma może liczyć na promocję w branżowych mediach.

Finał odbędzie się w październiku w Krakowie. Finaliści wezmą udział w uroczystej gali finałowej połączonej z warsztatami, prezentacjami dobrych praktyk i wymianą doświadczeń, a dyplomy i nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej kolacji.

Autor: 

Marcin Papierz

Słowa kluczowe:
BHPkonkurs