Poleć znajomemu

Konkurs "Z innowacją bezpieczniej w górnictwie" już w sierpniu

Wyższy Urząd Górniczy od kilku lat stawia na popularyzację dobrych praktyk w dziedzinie bezpieczeństwa, wyróżniając innowacyjne rozwiązania wprowadzone w polskich zakładach wydobywczych dla poprawy bezpieczeństwa pracy. Teraz ogłasza konkurs, który ma promować nowinki w tym zakresie.

Zaplanowany na sierpień konkurs, organizowany wraz z działającą od 16 lat fundacją „Bezpieczne Górnictwo” im. Prof. Wacława Cybulskiego, ma promować rozwiązania przyczyniające się do poprawy bezpieczeństwa. Prezes WUG Piotr Litwa, przekonuje, że jednym z zadań nadzoru górniczego jest wspieranie innowacyjności i troski o bezpieczeństwo. Liczy na inicjatywę i rywalizację w poszukiwaniu nowych pomysłów – mogą one dotyczyć np. skuteczniejszej wentylacji i klimatyzacji pod ziemią, lepszej lokalizacji pracowników w zagrożonych rejonach czy nowatorskich rozwiązań w dziedzinie beziskrowej telefonii i transmisji, kombajnów chodnikowych i systemów metanometrii.

Konkurs to jednak nie jedyna forma promocji bezpieczeństw i innowacji stosowana przez WUG. Co roku wyróżnia najlepsze prace dyplomowe w dziedzinie bezpieczeństwa, a na swoich stronach internetowych opisuje nowatorskie rozwiązania i technologie, wdrażane przez górnicze firmy. Nagradza też osoby, które wykazały się odwagą, zimną krwią i umiejętnością prawidłowego działania w obliczu zagrożenia, przyznając im tytuł „Dzielnego górnika”.

Autor: 

Marcin Śpiewakowski

Słowa kluczowe:
bhp w górnictwiekonkurs