Poleć znajomemu

Zmiany w prawie pracy nie mogą obniżać poziomu bezpieczeństwa

Główny inspektor pracy Iwona Hickiewicz podczas spotkania z władzami Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP zwróciła uwagę, że występująca w ostatnim czasie tendencja liberalizacji prawa pracy, w tym przepisów dotyczących bhp nie może wiązać się z obniżaniem standardów bezpiecznej pracy.

Tematem spotkania, które odbyło się 16 kwietnia w Głównym Inspektoracie Pracy, był stan i perspektywy wzajemnej współpracy. Podkreślono konieczność stałego, kompleksowego działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracujących oraz potrzebę wspierania inicjatyw służących bezpieczeństwu pracy.

Podczas spotkania zwrócona została również uwaga na fakt, iż w 2013 roku stowarzyszenie obchodzi jubileusz 20 lecia. Przedstawiciele OSPSBHP przedstawili plan pracy stowarzyszenia na rok bieżący i propozycje wspólnych działań w zakresie popularyzacji bhp. Podziękowali również inspekcji za dotychczasową współpracę i wsparcie.

Dyrektor Departamentu Prewencji i Promocji GIP Dariusz Korczak omówił programy informacyjno-prewencyjne realizowane przez PIP.

Autor: 

Marcin Papierz