Poleć znajomemu

ZUS sfinansuje obowiązkowe szkolenia bhp dla branży budowlanej

ZUS sfinansuje obowiązkowe szkolenia bhp dla branży budowlanej

ZUS sfinansuje obowiązkowe szkolenia okresowe bhp pracowników branży budowlanej. Projekt będzie realizowany od września do listopada 2016 r. i swoim zasięgiem obejmie całą Polskę. Odbiorcami projektu są pracownicy firm budowlanych, bez względu na rodzaj umowy czy staż pracy. Przystąpienie do niego nie wymaga formalności, wystarczy zgłoszenie pracownika na stronie www.feuer.pl/darmowe-szkolenia-zus

Zgodnie ze statystyką GUS branża budowlana jest najbardziej narażona na wypadki przy pracy. Tylko w 2014 roku ponad 130 osób straciło życie na budowie lub doznało ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Dlatego w ramach działań Departamentu Prewencji i Rehabilitacji ZUS powstał projekt darmowych szkoleń bhp dla 3 200 pracowników branży budowlanej.

Rzetelne szkolenie, dodatkowo poprowadzone w niebanalny sposób, to ogromna szansa na zwiększenie wiedzy i świadomości pracowników z zakresu BHP. To także podstawa późniejszego bezpieczeństwa na każdej realizowanej budowie w Polsce - podkreślił Jerzy Werle, prezes zarządu Warbud SA, który od tego roku przejął prezydencję w Porozumieniu dla Bezpieczeństwa w Budownictwie.

Bezpłatne szkolenia ZUS będą realizowane przez firmę FEUER sp. z o.o. i odbędą się w 16 miastach wojewódzkich. W każdym mieście będzie dostępne 200 miejsc dla pracowników branży budowlanej. Jedynym warunkiem uczestnictwa będzie zgłoszenie pracowników telefonicznie 790 377 329 albo 22 618 64 35, mailowo [email protected] lub przez formularz zgłoszeniowy na stronie www.feuer.pl/darmowe-szkolenia-zus  Tam też znajduje się szczegółowy harmonogram szkoleń.

Szkolenia bhp prowadzone będą według programu rekomendowanego przez PIP

Warto dodać, że szkolenie proponowane w projekcie jest obowiązkowym szkoleniem bhp, które powinien odbyć każdy pracownik budowy, zależnie od warunków pracy co roku lub co trzy lata. Program szkolenia przygotowało „Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie”, które objęło patronatem cały projekt. Program obejmuje swoim zakresem najważniejsze zagadnienia bezpieczeństwa podczas wykonywania prac budowlanych, m.in. :

  • praca w wykopach,
  • praca na wysokości,
  • ratownictwo i zasady pierwszej pomocy,
  • praca przy liniach energetycznych.

Trenerami będą wykładowcy, którzy już wcześniej uzyskali akredytację zarówno merytoryczną, jak i warsztatową Porozumienia. Program szkolenia ma również rekomendację Państwowej Inspekcji Pracy.

Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie propaguje kulturę bezpieczeństwa i uświadamia zagrożenia płynące z pracy na budowie, a w konsekwencji eliminuje ryzyko wypadków. Zrzesza dziesięć największych firm budowlanych w Polsce: Budimex S.A., Erbud S.A., HOCHTIEF Polska S.A., Mostostal Warszawa S.A., Mota-Engil S.A., Polimex Mostostal S.A., Porr Polska Infrastructure S.A., SKANSKA S.A., Unibep S.A. i Warbud S.A. Więcej informacji na: www.porozumieniedlabezpieczenstwa.pl

Gwarancja jakości szkoleń

Feuer sp. z o.o.została wybrana wyłącznym wykonawcą w projekcie bezpłatnych, okresowych szkoleń bhp dla branży budowlanej, finansowanych przez ZUS. O wygranej  zadecydowała jakość szkoleń, doświadczenie firmy potwierdzone referencjami oraz wysokie kompetencje wykładowców. Firma jest partnerem Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie, uczestnicząc w projektach popularyzujących bezpieczeństwo na budowach.