szkolenia bhp

Zagrożenia przy pracy na wysokości

Zagrożenia przy pracy na wysokości

Zorganizowanie pracy na wysokości bywa wyzwaniem nawet dla doświadczonego pracownika służby bhp. Kiedy pracownik znajduje się na znacznej wysokości nad powierzchnią czyha na niego wiele zagrożeń. Czasami jednak, już samo mycie okien na drabinie może być pracą na wysokości, podczas której na pracownika również czają się zagrożenia. Ekspert Portalu BHP przedstawia wymagania prawne, obowiązki pracodawcy związane z prowadzeniem prac na wysokości. Podaje również przykłady zagrożeń, jakie mogą wystąpić podczas pracy na wysokości. Ten materiał możesz wykorzystać zarówno podczas szkolenia bhp pracodawców i osób kierujących pracownikami wykonującymi pracę na wysokości, jak i samych pracowników.

Podczas szkolenia zostaną omówione kwestie:

  • pojęcia praca na wysokości,
  • prawidłowej organizacji pracy na wysokości,
  • organizacji pracy na rusztowaniu,
  • odpowiedzialności pracodawcy za zapewnienie odpowiednich warunków pracy na wysokości,
  • przykładowe zagrożenia przy wykonywaniu pracy na wysokości.

Szkolenie prowadzi: Mariusz Foremniak - prawnik, wykładowca przedmiotów zawodowych z zakresu bhp i prawa pracy z wieloletnim doświadczeniem. Autor wielu opinii i artykułów o tematyce bhp i prawa pracy. Od 10 lat pracownik służby bhp w Poczcie Polskiej S.A., gdzie obecnie zajmuje się kształtowaniem polityki bhp. Projektuje kierunki polityki w zakresie bhp oraz nadzoruje jej realizację przez jednostki organizacyjne Spółki.

Inne nasze serwisy:

Pomiary w elektryce Logistyka i transport ekspert Aktualności ochrony środowiska Portal Oświatowy Serwis Ochrony Środowiska
wiper-pixel