Pytania i odpowiedzi
Archiwalny Odwołanie od orzeczenia lekarskiego o rozpoznaniu choroby zawodowej
Pytanie: Pytanie: Czy pracownik, który nie zgadza się z treścią wydanego orzeczenia lekarskiego o rozpoznaniu choroby zawodowej może wnioskować o ponowne przeprowadzenie badań? Jeżeli tak, to do kogo się zwrócić z wnioskiem i w jakim terminie? »
Archiwalny Rozpoznanie choroby zawodowej lub brak podstaw do jej rozpoznania - orzeczenie lekarskie
Pytanie: Pytanie: Kto wydaje orzeczenie lekarskie o rozpoznaniu choroby zawodowej lub braku podstaw do jej rozpoznania? Na jakie podstawie wydawane jest orzeczenie? Czy w wydawaniu orzeczenia bierze udział pracodawca? »
Archiwalny Doradca do spraw bezpieczeństwa w transporcie towarów niebezpiecznych
Pytanie: Pytanie: Firma magazynuje substancje niebezpieczne i wykorzystuje je do bieżącej produkcji, ich dostawą na teren zakładu zajmuje się firma zewnętrzna. Czy wobec powyższego, należy zatrudnić doradcę do spraw bezpieczeństwa w transporcie towarów niebezpiecznych, czy taki obowiązek ciąży jedynie na zewnętrznej firmie zajmującej się transportem substancji niebezpiecznych? Kto prowadzi szkolenia ADR? »
Bezpiecznie w pracyWięcej
Artykuły powstały przy współpracy ekspertów firmy Raw-Pol