Poleć znajomemu

Bitdefender Total Security Home: dlaczego warto zabezpieczyć swój system przed cyberatakami

Bitdefender Total Security Home: dlaczego warto zabezpieczyć swój system przed cyberatakami

Ostatnie miesiące przyniosły gwałtowny wzrost cyberataków. Hakerzy biorą na celownik coraz częściej mniejsze firmy i instytucje.

Co trzecia firma uczestnicząca w cyfrowym łańcuchu udostępnia w Internecie typowe usługi, takie jak przechowywanie danych, zdalny dostęp czy administrowanie siecią. Tego typu praktyki zwiększają ryzyko cyberataku i często prowadzą do wycieku wrażliwych informacji. Badanie przeprowadzone przez RiskRecon bazuje na ocenie milionów systemów połączonych z Internetem i wykorzystywanych przez około 40 tys. przedsiębiorstw oraz instytucji z całego świata. Analitycy zauważają, że szczególnie narażone na ataki są magazyny danych np. Amazon S3 oraz bazy MySQL, a także środowiska zdalnej pracy i mniejsze firmy. Eksperci zalecają, aby administratorzy rozważyli ograniczenie dostępu do tych usług, udostępniające je wyłącznie autoryzowanym i wewnętrznym użytkownikom. Największy rozgardiasz występuje w otwartym na wymianę informacji oraz współpracę sektorze edukacji. Według RiskRecon aż 51,9 proc. uniwersytetów upublicznia dostęp do wrażliwych danych oraz aplikacji. Niewiele lepiej pod tym względem jest w przypadku branży rolniczej (45,8 proc.), hotelarskiej (43,6 proc) oraz produkcji (43,4 proc.)

Jak zabezpieczyć się przed cyberatakami?

Ciekawym rozwiązaniem jest Bitdefender Total Security Home, który zabezpiecza urządzenia z systemem Windows, Mac OS, Android oraz iOS. Antywirus chroni przed wirusami, trojanami, złośliwym oprogramowaniem typu spyware, adware, a także atakami wyłudzającymi dane. W skład pakietu wchodzą m.in Bitdefender VPN, który pozwala realizować bezpieczne, szyfrowane połączenia między użytkownikami i siecią, a także Bitdefender Safepay - przeglądarka chroniąca bezpieczeństwo transakcji bankowych oraz zakupów online. Należy też podkreślić, że system charakteryzuje się bardzo dużą skutecznością w wykrywaniu zagrożeń, w tym niezwykle groźnego ransomware’u.

Dlaczego warto zabezpieczyć sieć z Bitdefender Total Security Home

  • Chroni do 10 urządzeń pracujących pod kontrolą różnych systemów operacyjnych: Windows, Mac OS, Android, iOS.
  • Wysoka wydajność nie spowalnia pracy chronionych urządzeń
  • Bitdefender VPN chroni prywatność użytkowników podczas łączenia się z Internetem
  • Wykrywa i blokuje niebezpieczne ataki ransomware
  • Nieautoryzowane aplikacje nie mogą uzyskać dostępu do kamer internetowych i mikrofonów domowników
  • Chroni transakcje online, posiada moduł antykradzieżowy oraz narzędzia zabezpieczające przed utratą urządzenia.
  • Kontrola rodzicielska odcina dzieciom dostęp do niebezpiecznych stron internetowych oraz aplikacji