kontrola trzeźwości

Wprowadzenie pracy zdalnej do kodeksu pracy pozwoli na stosowanie tego rozwiązania niezależnie od sytuacji nadzwyczajnych

Wprowadzenie pracy zdalnej do kodeksu pracy pozwoli na stosowanie tego rozwiązania niezależnie od sytuacji nadzwyczajnych

Zmiana przepisów kodeksu pracy w zakresie pracy zdalnej i kontroli trzeźwości zbliża się wielkimi krokami. Wydaje się, że wejście w życie – uchwalonej przez Sejm z początkiem grudnia i rozpatrzonej przez Senat z poprawkami – Ustawy o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw jest niemal pewne. Oczywiście ustawę musi podpisać jeszcze Prezydent, o ile nie będzie miał do niej żadnych wątpliwości. Warto więc, jak najlepiej poznać nowe rozwiązania prawne. Przeczytaj, wywiad z adw. Michałem Rutkowskim, z Kancelarii Adwokackiej Mateusz Janowski, i przygotuj się na nadchodzące zmiany.

Zmiany te – jak wspomniałem wcześniej, obejmują dwie kwestie. Po pierwsze, wprowadzają, jako stałe rozwiązanie, pracę zdalną do kodeksu pracy w miejsce doraźnej i ograniczonej regulacji – wynikającej z ustawy z 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Po drugie – dadzą one pracodawcom możliwość prewencyjnej kontroli pracowników na obecność w ich organizmach alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu. - mówi mec. Michałem Rutkowskim, specjalizującym się w zagadnieniach prawa pracy, z Kancelarii Adwokackiej Mateusz Janowski.

Jak będzie wyglądała praca zdalna i kontrola trzeźwości po zmianach w Kodeksie pracy.

Jak będzie wyglądała praca zdalna i kontrola trzeźwości po zmianach w Kodeksie pracy?

Szykują się znaczące zmiany do Kodeksu pracy z punktu widzenia kwestii bhp. Praca zdalna ma zastąpić telepracę, a pracodawca będzie mógł kontrolować trzeźwość pracowników. W praktyce wejście w życie tych zmian – być może jeszcze w tym roku – oznacza wiele zmian pod kątem bhp w organizacji i funkcjonowaniu wielu zakładów pracy. Obecnie projekt ustawy o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw znajduje się na etapie prac sejmowych. Jednak z uwagi na fakt, że zawiera istotne dla funkcjonowania każdej firmy regulacje, warto już dziś poznać jego założenia i przygotować się na wejście w życie nowych przepisów. Zobacz więc, jak będzie wyglądała praca zdalna i kontrola trzeźwości po zmianach w Kodeksie pracy.

Podczas e-szkolenia dowiesz się m.in.:

  • Kiedy i w jaki sposób pracodawca będzie mógł skontrolować trzeźwość pracowników?

  • Jaki stan, oprócz trzeźwości, będzie mógł kontrolować pracodawca i w jaki sposób?

  • W jaki sposób zostanie uregulowana kwestia przechodzenia na pracę zdalną?

  • Kiedy nie będzie można skierować pracownika do pracy zdalnej?

  • Co trzeba będzie określić i ustalić zanim wprowadzimy w firmie pracę zdalną?

  • Do czego będzie zobowiązany pracodawca, który wprowadzi w firmie pracę zdalną?

  • Jak uregulowane zostaną kwestie bhp przy pracy zdalnej?

SZKOLENIE POPROWADZI

Mariusz Foremniak Prawnik, wykładowca przedmiotów zawodowych z zakresu bhp i prawa pracy z wieloletnim doświadczeniem. Autor wielu opinii i artykułów o tematyce bhp i prawa pracy. Wieloletni pracownik służby bhp, zajmujący stanowisko kierownika komórki bhp. Projektuje kierunki polityki w zakresie bhp oraz nadzoruje jej realizację przez jednostki organizacyjne Spółki.

Korzyści 

Informacje przekazane podczas webineru:

  • usystematyzują Twoją wiedzę w zakresie nadchodzących zmian w Kodeksie pracy;

  • pozwolą Ci przygotować się na nadchodzące zmiany przepisów z zakresu pracy zdalnej i kontroli trzeźwości pracowników;

  • w skondensowany sposób przekażą najważniejsze informacje w zakresie projektowanych przepisów o pracy zdalnej i kontroli trzeźwości.

Obserwuj nas

fb-logo ink-logo

Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel