przyczyny wypadków przy pracy

Szkolenie BHP

Rozporządzenie w sprawie ustalania okoliczności i przyczyn wypadku przy pracy – omówienie praktyczne

Masz wątpliwości, jak interpretować przepisy rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustalania okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy? Nie czekaj, aż w Twojej firmie zdarzy się wypadek, bądź przygotowany na taką ewentualność. Znajomość przepisów to jedno, a praktyka ich stosowania to drugie. To co w teorii wydaje się jasne i proste w praktyce może przysparzać trudności. Szczególnie jeżeli na kwestię wypełniania wymogów formalnych stawianych przez przepisy wpływa współpraca między poszkodowanym, zespołem powypadkowym a pracodawcą. Podczas e-szkolenia spojrzymy na przepisy od strony praktycznej aby sprostać stawianym przez nie wymaganiom.

Podczas e-szkolenia dowiesz się:

  • Jak postąpić w przypadku wypadku pracownika na terenie innego zakładu pracy?
  • Jak – krok po kroku – sporządzić zgodnie z przepisami protokół powypadkowy?
  • Jak postąpić w przypadku zgłoszenia przez członka zespołu powypadkowego zdania odrębnego, a jak gdy poszkodowany zgłasza uwagi i zastrzeżenia do ustaleń w nim zawartych?
  • Jakie należy dołączyć dokumenty do protokołu powypadkowego?
  • Kiedy pracodawca powinien zatwierdzić protokół powypadkowy?
  • Jak sporządzić rejestr wypadków przy pracy?

Wstęp:Szkolenie prowadzi Mariusz Foremniak - prawnik, wykładowca przedmiotów zawodowych z zakresu bhp i prawa pracy z wieloletnim doświadczeniem. Autor wielu opinii i artykułów o tematyce bhp i prawa pracy. Od 8 lat pracownik służby bhp w Poczcie Polskiej S.A., gdzie obecnie zajmuje się kształtowaniem polityki bhp. Projektuje kierunki polityki w zakresie bhp oraz nadzoruje jej realizację przez jednostki organizacyjne Spółki.

Inne nasze serwisy:

Pomiary w elektryce Logistyka i transport ekspert Aktualności ochrony środowiska Portal Oświatowy Serwis Ochrony Środowiska
wiper-pixel