Poleć znajomemu

Jaką datę zakończenia szkolenia bhp wpisać w zaświadczeniu o ukończeniu szkolenia bhp prowadzonego w formie samokształcenia kierowanego?

Jaką datę zakończenia szkolenia bhp wpisać w zaświadczeniu o ukończeniu szkolenia bhp prowadzonego w formie samokształcenia kierowanego?
Pytanie:

Pracownicy administracyjno-biurowi odbywają szkolenie okresowego bhp w formie samokształcenia kierowanego. Umówiono z poszczególnym pracownikami możliwość przystąpienia do egzaminu w różnych dniach. Czy w takim przypadku formalnym błędem jest wystawienie zaświadczeń o ukończeniu szkolenia bhp z datami rozpoczęcia kursu i zakończenia, mimo że daty na testach egzaminacyjnych będą różne? Czy koniecznie na zaświadczeniu musi być data odbycia egzaminu, czy może powinna być podana data zakończenia i zamknięcia całego kursu (data ostatniego odbytego egzaminu )? Czy w przypadku kontroli można zarzucić pracodawcy dopuszczenie do pracy osoby nie posiadającej aktualnego szkolenia BHP, jeżeli osoby te są w trakcie samokształcenia?.

Autor: 

Mariusz Foremniak 

Gł. Specjalista ds. BHP

Pozostało jeszcze 77 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostep do Portalu
BHP a wraz z nim:

  • Aktualne informacje o zmianach w prawie i ujednolicone akty prawne (24h/dobę)
  • Baza ponad 5 000 porad prawnych i artykułów o tematyce BHP
  • Gotowe do wykorzystania rozwiązania, które możesz wdrożyć także u siebie
  • Poczucie bezpieczeństwa podczas podejmowania codziennych decyzji

Załóż konto testowe na 48 godzin

Jeśli posiadasz już konto
zaloguj się:

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Płatność PayU
19.00 zł netto
23.37 zł brutto
Płatność SMS
25.00 zł netto
30.75 zł brutto
Mariusz Foremniak

Autor: Mariusz Foremniak

Prawnik, Kierownik Działu BHP, wykładowca przedmiotów zawodowych z zakresu bhp i prawa pracy z wieloletnim doświadczeniem. Autor wielu opinii i artykułów o tematyce bhp i prawa pracy. Wieloletni, doświadczony pracownik służby bhp w Poczcie Polskiej S.A., gdzie obecnie zajmuje się kształtowaniem polityki bhp. Projektuje kierunki polityki w zakresie bhp oraz nadzoruje jej realizację przez jednostki organizacyjne Spółki.