Poleć znajomemu

Osoby uprawnione do prowadzenia instruktażu ogólnego bhp

Osoby uprawnione do prowadzenia instruktażu ogólnego bhp
Pytanie:


Czy instruktaż ogólny bhp w ramach szkolenia wstępnego bhp może przeprowadzić specjalista bhp z zewnątrz obsługujący ten oddział ( prowadzi szkolenia okresowe) lub kierownik tegoż oddziału mający przeszkolenie dla pracodawców i osób kierujących pracownikami? Czy ów kierownik jest, czy też może być w tych okolicznościach, osobą "wyznaczoną" przez pracodawcę ( pisemne zlecenie tego zadania) w myśl zapisu rozporządzenia w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny Pracy ( § 10 ust. 2)?

Autor: 


Tomasz Zwolak
prawnik, specjalista w zakresie
prawa pracy

Pozostało jeszcze 63 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostep do Portalu
BHP a wraz z nim:

  • Aktualne informacje o zmianach w prawie i ujednolicone akty prawne (24h/dobę)
  • Baza ponad 5 000 porad prawnych i artykułów o tematyce BHP
  • Gotowe do wykorzystania rozwiązania, które możesz wdrożyć także u siebie
  • Poczucie bezpieczeństwa podczas podejmowania codziennych decyzji

Załóż konto testowe na 48 godzin

Jeśli posiadasz już konto
zaloguj się:

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Płatność PayU
19.00 zł netto
23.37 zł brutto
Płatność SMS
25.00 zł netto
30.75 zł brutto
Tomasz Zwolak

Autor: Tomasz Zwolak

Mgr prawa, absolwent Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, Od 2003 r. zajmuje się tematyką prawa pracy, praktyk, pracownik działów personalnych m.in. ZUS, oraz PKO BP S.A., autor licznych publikacji dotyczących prawa pracy i bhp, prowadzi szkolenia otwarte oraz dedykowane z zakresu prawa pracy.