przepisy BHP

Foremniak

Behawioralne podejście do BHP

Jak wynika z danych GUS najczęstszą przyczyną wypadków przy pracy jest niewłaściwe zachowanie się pracownika. Z tego właśnie powodu zaistniało ponad 60% wszystkich wypadków przy pracy w 2017 roku. Tak, więc to człowiek, pracownik pozostaje nadal najsłabszym ogniwem w procedurze działań zapobiegających wypadkom przy pracy. Dlatego też tak ważne jest behawioralne podejście do bezpieczeństwa pracy. Bezpieczeństwo behawioralne - Behavioural-Based Safety –(BBS), to bezpieczeństwo oparte na obserwacji zachowań pracowników. Poznaj zatem metody i narzędzia behawioralnych działań na rzecz poprawy warunków bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie pracy.

W trakcie wykładu dowiesz się:

  1. Dlaczego bezpieczeństwo i higiena pracy jest istotnym elementem zarządzania zakładem pracy?
  2. Czy bezpieczeństwo w pracy się opłaca?
  3. Jakie popełniane są najczęstsze błędy w profilaktyce wypadkowej?
  4. Dlaczego ludzie ulegają wypadkom przy pracy?
  5. Co to jest bezpieczeństwo behawioralne?
  6. Jakie są metody narzędzia behawioralnych działań w zakresie bhp?
  7. Co to jest kultura bhp, w jaki sposób można propagować wiedzę o bhp wśród pracowników?

Szkolenie poprowadzi:

Mariusz Foremniak - prawnik, wykładowca przedmiotów zawodowych z zakresu bhp i prawa pracy z wieloletnim doświadczeniem. Autor wielu opinii i artykułów o tematyce bhp i prawa pracy. Od 8 lat pracownik służby bhp w Poczcie Polskiej S.A. Projektuje kierunki polityki w zakresie bhp oraz nadzoruje jej realizację przez jednostki organizacyjne Spółki.

Inne nasze serwisy:

Pomiary w elektryce Logistyka i transport ekspert Aktualności ochrony środowiska Portal Oświatowy Serwis Ochrony Środowiska
wiper-pixel