wypadki przy pracy

szkol

Badanie wypadków przy pracy metodą TOL

W Twojej firmie zdarzył się wypadek przy pracy? Teraz musisz przeanalizować zdarzenie, poznać przyczyny wypadku i zastosować właściwe środki zapobiegawcze aby uniknąć tego rodzaju zdarzeń w przyszłości. Możesz zrobić to szybko i w łatwy sposób stosując metodę TOL. Jeżeli nie znasz tej metody lub dawno z niej nie korzystałeś obejrzyj materiał szkoleniowy. Nasz ekspert wyjaśnia w nimjak krok po kroku badać wypadki przy pracy metodą TOL.

Podczas e-szkolenia dowiesz się:

  • Jak organizacja pracy wiąże się z przyczynami wypadków przy pracy
  • Jaką rolę odgrywa pracownik i jego zachowanie w profilaktyce powypadkowej
  • Jak powiązać poszczególne grupy przyczyn wypadku i jak wyciągać z nich wnioski.

Tematyka szkolenia

  • Jak krok po kroku badać wypadki przy pracy metodą TOL, aby w przyszłości – przy zastosowaniu właściwych środków profilaktycznych – zapobiegać im.
  • Co brać pod uwagę ustalając przyczyny związane z niesprawnością urządzeń technicznych.
  • Jak organizacja pracy wiąże się z przyczynami wypadków przy pracy
  • Jaką rolę odgrywa pracownik i jego zachowanie w profilaktyce powypadkowej
  • Jak powiązać poszczególne grupy przyczyn wypadku 
    i jak wyciągać z nich wnioski.

Wstęp


Szkolenie poprowadził Mariusz Foremniak – z-ca Dyrektora Biura Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, Ochrony Przeciwpożarowej w Poczcie Polskiej S.A., główny specjalista ds. BHP, prawnik, wykładowca przedmiotów zawodowych z zakresu bhp i prawa pracy z wieloletnim doświadczeniem. Autor wielu opinii i artykułów o tematyce bhp i prawa pracy. Od 9 lat pracownik służby bhp w Poczcie Polskiej S.A., gdzie obecnie kieruje zagadnieniami bhp i ochrony ppoż. u jednego z największych pracodawców w Polsce. Projektuje kierunki polityki w zakresie bhp oraz nadzoruje jej realizację przez jednostki organizacyjne Spółki.

Inne nasze serwisy:

Pomiary w elektryce Logistyka i transport ekspert Aktualności ochrony środowiska Portal Oświatowy Serwis Ochrony Środowiska
wiper-pixel