praca zdalna

Jak będzie wyglądała praca zdalna i kontrola trzeźwości po zmianach w Kodeksie pracy.

Jak będzie wyglądała praca zdalna i kontrola trzeźwości po zmianach w Kodeksie pracy?

Szykują się znaczące zmiany do Kodeksu pracy z punktu widzenia kwestii bhp. Praca zdalna ma zastąpić telepracę, a pracodawca będzie mógł kontrolować trzeźwość pracowników. W praktyce wejście w życie tych zmian – być może jeszcze w tym roku – oznacza wiele zmian pod kątem bhp w organizacji i funkcjonowaniu wielu zakładów pracy. Obecnie projekt ustawy o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw znajduje się na etapie prac sejmowych. Jednak z uwagi na fakt, że zawiera istotne dla funkcjonowania każdej firmy regulacje, warto już dziś poznać jego założenia i przygotować się na wejście w życie nowych przepisów. Zobacz więc, jak będzie wyglądała praca zdalna i kontrola trzeźwości po zmianach w Kodeksie pracy.

Podczas e-szkolenia dowiesz się m.in.:

  • Kiedy i w jaki sposób pracodawca będzie mógł skontrolować trzeźwość pracowników?

  • Jaki stan, oprócz trzeźwości, będzie mógł kontrolować pracodawca i w jaki sposób?

  • W jaki sposób zostanie uregulowana kwestia przechodzenia na pracę zdalną?

  • Kiedy nie będzie można skierować pracownika do pracy zdalnej?

  • Co trzeba będzie określić i ustalić zanim wprowadzimy w firmie pracę zdalną?

  • Do czego będzie zobowiązany pracodawca, który wprowadzi w firmie pracę zdalną?

  • Jak uregulowane zostaną kwestie bhp przy pracy zdalnej?

SZKOLENIE POPROWADZI

Mariusz Foremniak Prawnik, wykładowca przedmiotów zawodowych z zakresu bhp i prawa pracy z wieloletnim doświadczeniem. Autor wielu opinii i artykułów o tematyce bhp i prawa pracy. Wieloletni pracownik służby bhp, zajmujący stanowisko kierownika komórki bhp. Projektuje kierunki polityki w zakresie bhp oraz nadzoruje jej realizację przez jednostki organizacyjne Spółki.

Korzyści 

Informacje przekazane podczas webineru:

  • usystematyzują Twoją wiedzę w zakresie nadchodzących zmian w Kodeksie pracy;

  • pozwolą Ci przygotować się na nadchodzące zmiany przepisów z zakresu pracy zdalnej i kontroli trzeźwości pracowników;

  • w skondensowany sposób przekażą najważniejsze informacje w zakresie projektowanych przepisów o pracy zdalnej i kontroli trzeźwości.

Jak zapewnić bezpieczeństwo pracy zdalnej - e-szkolenie

Jak zapewnić bezpieczeństwo pracy zdalnej?

Podczas e-szkolenia ekspert podpowiada, jak pracodawca powinien działać, aby zapewnić pracownikom wykonującym pracę zadaną bezpieczne warunki pracy. Poznaj wskazówki, co zawrzeć w regulaminie pracy zdalnej w zakresie bhp. Sprawdź, czy uwzględniłeś najważniejsze kwestie w regulaminie. Miej pewność, że prawidłowo zabezpieczasz interes pracodawcy i pracownika zdalnego.

Również podczas pracy zdalnej pracodawca powinien zrealizować swój obowiązek w zakresie zapewnienia pracowniom bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Nawet brak szczegółowych uregulowań prawnych w tym zakresie nie zwalnia pracodawcy z tego obowiązku. Oczywiście przez blisko już dwuletni okres pandemii większość pracodawców, których pracownicy wykonują prace zdalnie, podjęło już działania i wypracowali własne rozwiązania. Zapewne przygotowane zostały regulaminy pracy zdalnej. Jednak, czy uwzględniają one wszelkie niezbędne aspekty? Warto zweryfikować, czy podjęte działania są wystarczające. Czy uwzględniają wszelkie ważne kwestie i są zgodne z przepisami.

Prezentowany na Portalu BHP materiał pochodzi z II edycji Ogólnopolskiej Konferencji BHP w Biznesie. Portal BHP jest współorganizatorem tego wydarzenia. Podczas panelu dotyczącego pracy zdalnej ekspert przybliży:

  • statystyki pracy zdalnej

  • najczęstsze zagrożenia na jakie narażeni są pracownicy zdalni

  • regulacje prawne w zakresie pracy zdalnej

  • obowiązki pracodawcy w zakresie zapewnienia bezpiecznych warunków pracy zdalnej

  • organizację stanowiska pracy zdalnej przy komputerze

  • uregulowania wewnątrzzakładowe dotyczące pracy zdalnej (regulamin pracy zdalnej z uwzględnieniem kwestii bhp).

Szkolenie poprowadzi: Martyna Dziedzic

adwokatem w Kancelarii Prawnej Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy Sp. j. (SDZLEGAL SCHINDHELM). Jest autorem licznych publikacji z zakresu prawa pracy. W zakresie prawa pracy doradza głównie przedsiębiorstwom z udziałem kapitału zagranicznego. Zastępuje także swoich Klientów w sporach sądowych z zakresu prawa pracy oraz wspiera Klientów w sprawach z zakresu BHP.

Pobierz także wzór:

Obserwuj nas

fb-logo ink-logo

Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel